Tërmet i fuqishëm godet Shqipërinë. Ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda?

Views: 3,436

Një tërmet i fuqishëm godet Shqipërinë.

Sipas EMSC, tërmeti ishte 4.6 ballë.

Ai e kishte epiqendrën 10 km larg Lushnjes dhe 27 km larg Elbasanit.

Thellësia 10 km.

Tronditja është ndjerë e fortë në Lushnje, Elbasan, Belsh, Cërrik, Peqin, Berat, Fier dhe në mjaft qytete të vendit.

Leave a Comment