Shkoi ne Turqi per te bere operacione plastik. 32 vjecarja tregon tm`errin pas operacionet

Views: 409

Nje vajzë 32 vjecare britanike shpenzoi 14 mije paund per te bere operacion plastik per te rregulluar barkun, gjoksin dhe disa pjese te trupit te saj pasi nuk mund te binte nga pesha pasi kishte provuar shume gjera ne Britani.

Ajo shkoi ne Turqi per te bere keto nderhyrje por 32 vjecarja thote sa per pak desh vdiq pasi pas operacioneit filluan dhe komplikimet.

32 vjecarja u infektua ne pjesen e barkun dhe pati problem me gjoksin e saj dhe gjendja e saj shendetsore u rendua shume.

Ajo u shpreh se operacioni zgjati mbi 12 orë, dhe kur u zgjua, kishte dhimbje ne te gjithe trupin.

“Kisha një masë në gjoks që dukej shumë shqetësuese,”

“Me pas bera nje vizite pasi kisha nje rrjedhje,.

“Mjeku më tha se duhej urgjentisht një operacion korrigjues.

“Më çuan me nxitim në një dhomë klinike në vend të sallës së operacionit, ku më siguruan se do të qetësohesha por gjendja ime ishte shume e rende gati sa nuk po vdisja.

Ajo u diagnostikua me një infeksion rezistent ndaj ilaçeve, gjatë muajit të ardhshëm, ajo iu nënshtrua tetë operacioneve, duke përfshirë heqjen e pjesës më të madhe të gjinjve dhe implanteve të saj, së bashku me transplante të gjera të lëkurës për të rindërtuar barkun e saj.

“Tani, unë jam duke ndjekur veprime ligjore kundër kirurgut, me padinë që do të shqyrtohet në Turqi në fund të këtij muaji. Nuk dua qe nje femer te katandiset keshtu si mua ndaj po e bej kete histori publike pasi keshilloje cdo femer qe te shkojne ne spitalet ku doktoret jane profesioniste dhe mos u genjeni nga reklamat ne rrjetet sociale. shiko.news

Share this:

Leave a Comment