E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare këngëtarja e njohur

Cat Janice, këngëtarja virale e TikTok, është ndarë nga jeta në moshën 31-vjeçare. Këngëtarja kishte dokumentuar përvojën e saj me një formë të rrallë kanceri në platformë dhe ia kushtoi këngën e fundit djalit të saj. Me këtë këngë, ajo frymëzoi një trend viral të TikTok, që vazhdon të bëhet edhe më shumë tani pas … Read more

Tragjike në këtë vend/ Zjarri përfshin ndërtesën, raportohet për të paktën 43 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën 43 persona kanë humbur jetën pasi një zjarr shpërtheu në një ndërtesë shumëkatëshe në Bangladesh. Sipas mediave lokale, zjarri filloi në një restorant rreth orës 22:00 me orën lokale të enjten në kryeqytetin, Dhaka. 75 persona u shpëtuan dhe dhjetëra u dërguan në spital. Zjarri u vu nën kontroll pas dy orësh. Ministrja … Read more

LAJMI I FUNDIT/ Plagosje me armë zjarri

Njoftimi i policisë: Koplik/Informacion paraprak Më datë 29.02.2024, rreth orës 19:50, në Koplik, gjatë një konflikti për motive të dobta dyshohet se shtetasi M. H., ka plagosur me armë zjarri pistoletë në këmbë shtetasin G. D., 32 vjeç, banues në Koplik. Hap Pamjet Me Poshte! 32 vjeçari ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Shërbimet … Read more

Eksperti i sigurisë: Njerëz të fuqishëm që ka miqësi Naimi mund të ndikojnë tek prokuroria, fëmijët ia ka marrë…

Gjatë një interviste televizive, eksperti i sigurisë Bedri Elezi, ka folur rreth vdekjes së Liridona Ademaj, ku është shprehur se miqtë e Naim Murselit që janë njerëz të fuqishëm, mund të ndikojnë në vendimin që mund të marrë prokuroria për këtë të fundit. “Fakti që Naim Murseli kishte lidhje të fuqishme me personalitete, i kemi … Read more

Shqiptare…mbas 1 ore BEHUNI GATI. Nga MOTI e FRIKSHME cfare lajmi u dha nga Meteorologia per keto

Qendra cíkloníke në Mesdhe do të afrohèt drejt brigjeve të detit Jon ku presim reshje shiu në territorin e Shqípërisë në fùndin e dimrit meteorologjík. E Enjte, 29 Shkurt 2024 Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira të dendura shtresore dhe reshje shiu pasdite në jugperèndim dhe juglindje pasdite. Era do të fryjë … Read more