Dimri i fortë polar po i afrohet ballkanit – do na kaplojë edhe neve, ja cilën datë

Views: 3,455

Një të ftohtë polar janë duke e parashikuar meterologët se ditëve në vijim do të mbërthej Ballkanin, por edhe Maqedoninë e Veriut, shkruan Monitor.mk. Sipas modeleve të fundit, depërtimi i ajrit të ftohtë pritet të filloj nga 8 janari i mbrëmjes.

“Duke filluar nga data 8 janar 2024, Ballkani e më vonë Maqedonia do të përjetojë një dimër të vërtetë (valë polare dhe borë)! Më shumë detaje rreth mediave, por edhe shtëpive (televizioneve) mediatike në ditët në vijim!”, ka deklaruar meterologu Slavco Popovski./Monitor.mk/

Leave a Comment