Receta e bakllavasë perfekte ashtu si mjeshtrat e Turqisë qe te lepini gishtat

Bakllavaja është një nga ëmbëlsirat më të njohura dhe më të shijshme në të gjithë botën. Prejardhja e kësaj ëmbëlsire nuk është e konfirmuar, por sipas historianëve kjo ëmbëlsirë ka dalë e përsosur nga kuzhinat e pallatit Topkapi, në periudhën e perandorisë otomane. Mendohet se bakllavaja ka qenë ëmbëlsira e preferuar e sulltanit. Prapa shijes … Read more

Deklaroi se dashuronte Ramën/ Ornela: Punoja në një klub dis koteke, merrja shumë para, por fati…

Ornela Vorpsi, shkrimtarja e cila shkaktoi buje me deklaraten e saj per dashurine platonike per Edi Ramen, në një intervistë me Blendi Fevziun, ka treguar jetën në Tiranë për të vijuar më pas tek largimi në Itali e më vonë në Francë. Referuar artit të saj, ku një pjesë të mirë e zë femra, Ornela … Read more