Europa alarmohet nga pluhuri afrikan! 180 mijë tonë rërë mbuluan qiellin e Zvicrës. Nesër në Shqipëri…

Një sasi e madhe rëre nga Saharaja ka mbuluar qiellin zviceran që nga e premtja, duke ulur në mënyrë dramatike dukshmërinë dhe duke i dhënë dritës së diellit një nuancë të verdhë në pjesën më të madhe të vendit.Hap Pamjet Me Poshte! “Ardhja e rërës nga Saharaja çon në një rënie të dritës së diellit … Read more

Behet Nami para 5 minutash ne Big!! Dénimi i Fríkshem po térrorizon shpine

“Vëllai i madh” ka márrë një vendim të papritur ndáj banorëve të shtëpisë së “Big Brother VIP”. Atyre u është ndáluar çdo frigorifer deri në një vendim të dytë dhe mùnd të pèrdorin vetëm disa ùshqíme bazíke.Ky vendim vjen pas një shpèrdorimi të vazhdueshëm të ùshqímit nga banorët, të cilët shpesh e kanë pèrdorur për … Read more

Kërcënohet me jetë gazetari i njohur shqiptar

Gazetari, Isa Myzyraj, njëkohësisht aktivist për të drejtat e njeriut, u kërcënua me jetë të martën përmes një emaili në adresën e tij elektronike dhe adresën zyrtare të televizionit ku punon, Ora News. Dërguesi figuron të jetë një emër i huaj, gjë që sipas Myzyrajt e bën më të dyshimtë dhe të paidentifikueshëm autorin. “Nuk … Read more

U gjet në një shtëpi me dy djem/ TMERRI që përjetoi 13-vjeçarja: U rrëmbye dhe u … (Video)

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur në Kosovë dje, ku një 13-vjeçare dyshoeht se është përdhunuar nga dy persona.Hap Pamjet Me Poshte! Ngjarja ka ndodhur në Malishevë, ku një 13-vjeçare dyshohet se është përdhunuar nga dy persona, të identifikuar si Luan Foniqi 20 vjeç dhe Dashnim Xhaferi 37 vjeç. Ajo kishte shkuar … Read more

E rëndë! Gjendet i vdekur në rrugë 27-vjeçari shqiptar

Karabinierët po hetojnë për një aksident tragjik të ndodhurmëngjesin e sotëm, rreth orës 06:00, përgjatë rrugës në zonën e Terracinës. Mediat italiane raportojnë se një shtetas shqiptar 27-vjeçar ka humbur jetën, por dinamika e ngjarjes po hetohet ende nga ushtarakët që po punojnë për rindërtimin. Sipas mediave një burrë i cili ka qenë duke udhëtuar … Read more

Shpërthim i fuqishëm në këtë qytet shqiptar, një viktimë dhe disa të plagosur, mes tyre edhe një deputet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në qytetin e Lushnjes, ku një person ka ndërruar jetë, ndërsa disa të tjerë, mes të cilëve edhe deputeti i Partisë Socialiste Bujar Çela, kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi. Mësohet se në magazinë, punonjësit kanë qenë duke punuar, kur kanë hasur në … Read more

Fëmijët vranë babanë në Durrës, gazetarja e njohur zbulon detajet e bujshme: Dje vajza e madhe është ndarë nga burri, i thotë se…

Gazetarja Dorjana Bezat në një emision televiziv foli për vrasjen e rëndë në Durrës. “Shkova për të takuar Blerinën pastaj dhe njerëzit e saj për ta pyetur më imtësisht a ka përjetuar dhunë, Ajo ndodhej në ambientet e paraburgimit për të çuar veshje dhe ushqim fëmijët, dhe në shtëpi ishte vetëm nëna e saj.Hap Pamjet … Read more

Keni plane për fundjavën? Meteorologu Hakil Osmani zbulon surprizat e motit për ditët në vijim: Duke filluar nga nesër…

Dita e shtunë do të jetë nën ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të pakta të shiut, kryesisht në zonat veriore dhe qendrore. E diela sjell përmirësim të motit, me intervale të gjata kthjellimesh dhe kalime të pakta vranësirash. Meteorologu Hakil Osmani thotë se të dielën do të ketë rritje temperaturash. “Vendi ynë gjatë ditës së … Read more