Aksidenti i rëndë në Lezhë! Makina e bërë copash nga përplasja, katër persona në gjendje kritike për jetën

Views: 121

Katër të plagosur rëndë është bilanci i aksidentit të ndodhur paraditen e sotme në aksin Lezhë-Laç.

Dy automjete u përplasën me njërja-tjetrën dhe një person mbeti i bllokuar për 30 minuta në njërën prej makinave.

Për shkak yë dëmtimit të madh të makinës, u desh ndërhyrja e frocave zjarrfikëse të ta nxjerrë.

Mësohet se personi që kishte mbetur i bllokuar së bashku me tre të plagosurit e tjerë janë dërguar në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës. Për shkak të aksidentit është bllokuar aksi rrugor Lezhë -Laç

Leave a Comment