“U SHTIREN KOT” / Xhensila dhe Besi drejt divorcit? Ja detaji që po thyen rrjetin…

Kohë më parë u përfol për një krizë që po kalonte çifti i artistëve Xhensila e Besart Kallaku, por me lindjen e vogëlushes duket se zërat u shuan. Sipas “Artistët Shqiptarë” dyshja kanë nisur procedurat e divorcit. Arsyjet deri tani nuk dihen, megjithatë kjo gjë konfirmohet edhe në Instagramin e Xhensilës, pasi ajo nuk e … Read more

Aksidenti i rëndë në Lezhë! Makina e bërë copash nga përplasja, katër persona në gjendje kritike për jetën

Katër të plagosur rëndë është bilanci i aksidentit të ndodhur paraditen e sotme në aksin Lezhë-Laç. Dy automjete u përplasën me njërja-tjetrën dhe një person mbeti i bllokuar për 30 minuta në njërën prej makinave. Për shkak yë dëmtimit të madh të makinës, u desh ndërhyrja e frocave zjarrfikëse të ta nxjerrë. Mësohet se personi … Read more

E rëndë: Gjendet pa shenja jete 19 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Zebincë të Novobërdës, ku një person është gjetur pa shenja jete, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se viktima është 19-veçari, Vasiq Dushan. Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Spitalit Rajonal në Gjilan kanë bërë me dije se viktima është dërguar pa ndjenja nga familjarët e tij … Read more

Nëse arrini të gjeni se cila grua është shtatzënë, niveli juaj i zgjuarsisë është mbi mesataren

Shtatzania shkakton ndryshime të rëndësishme në trupin e gruas shtatzanë. Këto nuk janë vetëm ndryshime hormonale, por edhe të dukshme, përderisa trupi ndryshon në mënyrë spektakolare. Zakonisht, ndryshimet hormonale shkaktojnë psikologji pozitive për gruan shtatzanë. Prandaj një grua që deri në këtë kohë ka marrëdhënie të mirë me trupin dhe feminilitetin e saj, do të … Read more