Ja kur do të fillojë Ramazani për vitin 2024..!

Me 11.03.2024 është Dita e parë e Ramazanit Elhamdulila All-llahu na e mundësoft me pritë. Falënderimi i takon Allahut xh.sh., i Cili na udhëzoi për bamirësi, bëri librin e Tij-Kur’anin udhëzues për të gjithë ata që dëshirojnë të udhëzohen në rrugën e drejtë. Paqja dhe lavdërimet qofshin mbi të Dërguarin a.s., të cilit Allahu ia … Read more

Vrasja e Liridonës, pas dy muajve paraburgim, kjo i ndodhe Naim Murselit

Tre të dyshuarve në rastin e vrasjes së Liridona Ademajt, Naim Murseli, Kushtrim Kokalla dhe Granit Plava, i është vazhduar paraburgimi edhe për dy muaj. Lajmin e ka konfirmuar Mirlinda Gashi, zëdhënëse në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Referuar kërkesës tuaj për informata, ju njoftojmë se pas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prishtinë për vazhdimin e … Read more

Mjekët këshillojnë që kosi të konsumohet në mëngjes ne menyre qe te merrni nga ky produkt

Kosi është një nga ushqimet më të konsumuara nga shqiptarët. Ai mund të përdoret në forma të ndryshme dhe i kombinuar me produkte të shumta.Kosi mund të hahet siç është, mund të bëhet dhallë, tarator, mund të kombinohet me fruta të ndryshme.Kosi mund të hahet me të ëmbla dhe të kripura, në mëngjes, drekë apo … Read more

Po fliste për shtatzaninë, Kiarës i ndodh e papritura në emision

Moderatorja Kiara Tito ishte e ftuar në ‘Ftesë në 5’, ku ndau për publikun detaje të pazbuluara më parë, që nga njohja me Luizin në shtëpinë e ‘Big Brother Vip’, momenti i puthjes së famshme,kurorëzimi i dashurisë e deri tek lajmi më i ëmbël i shtatzënisë,që vazhdon të komentohet dita ditës.Teksa e cilësoi si kapitullin … Read more

Shikojeni se çka i bën kësaj vajze shqiptare Milaim Zeka në emision live! (VIDEO)

Gazetari Milaim Zeka e mban në krah ish-konkurrenten e Përputhen, Antonela Berisha gjatë një emisioni televiziv në Shqipëri. Një video e shpërndarë në rrjetin social Facebook shihet teksa Zeka e mori në krah Antonelën dhe e uli në karrigen e saj. Antonela dëgjohet duke qeshur e duke thënë “jo jo”. Shikojeni se çka i bën … Read more

Receta e bakllavasë perfekte ashtu si mjeshtrat e Turqisë qe te lepini gishtat

Bakllavaja është një nga ëmbëlsirat më të njohura dhe më të shijshme në të gjithë botën. Prejardhja e kësaj ëmbëlsire nuk është e konfirmuar, por sipas historianëve kjo ëmbëlsirë ka dalë e përsosur nga kuzhinat e pallatit Topkapi, në periudhën e perandorisë otomane. Mendohet se bakllavaja ka qenë ëmbëlsira e preferuar e sulltanit. Prapa shijes … Read more

Deklaroi se dashuronte Ramën/ Ornela: Punoja në një klub dis koteke, merrja shumë para, por fati…

Ornela Vorpsi, shkrimtarja e cila shkaktoi buje me deklaraten e saj per dashurine platonike per Edi Ramen, në një intervistë me Blendi Fevziun, ka treguar jetën në Tiranë për të vijuar më pas tek largimi në Itali e më vonë në Francë. Referuar artit të saj, ku një pjesë të mirë e zë femra, Ornela … Read more