Baking Soda Wonders in the Garden My Grandma’s Lessons Unveiled

Baking Soda in the Garden: A Marvelous Solution to Every Trouble! Baking soda, a kitchen staple, proves to be an indispensable ingredient even in the realm of gardening. Skeptical? This versatile powder, known for various household applications, extends its usefulness beyond four walls, becoming a crucial companion for outdoor greenery. Unveiling the Magic of Baking … Read more

“Fle te krevati ku flinte me të birin, i ndjej ende erën”, rrëfimi rrëqethës i nënës së Erjonës, 20-vjeçares që u vra nga ish-bashkëshorti: Në varr e çova me…

Ftohtësia e mureve të dhomës, që dikur ushtonte prej të qeshurave, zbardh dhe terron ditët e Milihate Coklit. Në secilën qoshe të saj sheh ëndrra që u humbën dhe dëgjon fjalë që s’u thanë. Dhimbja që e shtrëngon në gjoks, i bëhet e padurueshme kur prek fytyrën e saj të ngrirë në fotografi. “Unë vazhdoj … Read more

LAJM I FUNDIT – E trishtë! Vdes artisti i madh Shqiptar, autor i mijëra…

Jorgo Papingji, shkruesi i disa prej teksteve më në zë në muzikën shqiptare është shuar në moshën 81-vjeçare. Papingji në karrierën e tij të gjatë si tekstshkrues, numëron mbi 4000 poezi të mirëfillta, përkthyer në melodinë e tingujve muzikorë. Ai është një nga emrat më përfaqësues të muzikës shqiptare, qoftë popullore, të përpunuar apo asaj … Read more

Vera më e nxehtë ndonjëherë? Europa kërcënohet nga temperaturat ekstreme, ja çfarë paralajmërojnë ekspertët

Europa po përgatitet për të nxehtin e kësaj vere, pasi Gjermania dhe vendet nordike janë duke pritur temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Dhe rreziku i valëve të të nxehtit në Lojërat Olimpike të Parisit i ka lënë organizatorët të shqetësohen për sigurinë e atletëve. Spanja është duke u përgatitur gjithashtu për një tjetër … Read more

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

Ekipi i volejbollit të Maqedonisë është përballur me një situatë të të rrezikshme gjatë ditës së djeshme, pasi rrufeja ka goditur aeroplanin gjatë fluturimit nga Cyrihu për në Shkup. Për shkak të kësaj, piloti vendosi të kthehej menjëherë në Cyrih ku bëri një ulje emergjente. Volejbollistet tanë po qëndrojnë në hotel dhe pritet që sot … Read more

‘Të pata thënë vëllai im, ke shpëtuar…’ Shoku i ngushtë i Bes Kallakut PLAS B*MBEN! TRONDIT rrjetin me deklaratën e tij (Foto)

Ndarja e këngëtares Xhensila Myrtezaj dhe aktorit të humorit Besart Kallaku, është një nga ngjarjet që ka qenë në qendër të vëmendjes përgjatë kohëve të fundit. Disa ditë më parë, aktori publikoi projektin e tij muzikor më të ri “Mosmirënjohja” me një tekst të shkruajtur nga vetë ai të cilin e konsideroi “tekst shpirti”. Dhe … Read more

Këngëtari që vdiq në Shkup? Ai u fejua një muaj më parë, mbrëmë u vra me armë zjarri👇🏻😳

Shumë fansa nga rajoni u tronditën nga lajmi se këngëtari shqiptar nga Shkupi, Amar Ismani (29-vjeç) u vra në Shkup. Një numër i madh prej tyre kanë nisur t’i thonë lamtumirën këngëtarit në rrjetet sociale. Ismani u vra në një përleshje masive ku mbetën të plagosur dy persona, e për ata që nuk e njihnin … Read more

King Charles’ ’emotional’ meeting with Kate Middleton prior to public cancer diagnosis revealed

Kate Middleton is keeping herself far away from public life as she continues her cancer treatment. The Princess of Wales announced the cancer diagnosis on March 22. Since Easter, she and her family, including her and Prince William’s three children, Prince George, Princess Charlotte, and Prince Louis, have spent quality time with each other at … Read more